Стилі в архітектурному проектуванні та в дизайні фасаду будинків

05.12.2017. - Марія Гутак

Ретро стиль в дизайні фасаду будинку.

В даному стилі використовуються декоративні елементи дизайну будівель з каменю і дерева, а також інших сучасних облицювальних матеріалів, які можуть замінювати ці натуральні матеріали. Всі декоративні елементи фасаду будинку повинні бути виконані "під старовинні елементи".

Наприклад, будинок, споруджений з елементами старовинних прикрас у вигляді палацу або замку, який знаходиться в гармонії з навколишнім середовищем, може бути представлений найбільш простими і масовими формами: каменем (мармуром або іншим облицювальним матеріалом), який може бути прикрашений різними декоративними елементами: колонами, сходами, кованими елементами.

В такому дизайні фасаду містяться готичні елементи з вежами, зі стрільчастими арками, з барвистими вітражами в різних відтінках. Цей вид архітектури будинку завжди привертає увагу, так як він виділяється на тлі інших оригінальним дизайном і довговічністю. Примітка. Даний стиль є одним з популярних в нашій країні. Адже в нього включені елементи інших стилів.

Класичний стиль дизайну фасаду та архітектурного проекту.

Цей стиль є найпопулярнішим в регіоні, тому що він характеризується такими рисами, як:

- консерватизм.

- простота і строгість форм.

- чіткість тонких ліній.

- елегантність.

- стриманість.

- симетричність і пропорційність.

Попри все ,стиль Класика характеризується тим, що в її елементах відсутня химерність і занадто громіздкі конструкції. Оформлений в такому варіанті фасад будинку, як правило, має один або кілька поверхів, при цьому кожен ярус оформлений декоративними елементами (колони, напівколони, балюстради, тощо). Вони виділяють гармонію, надійність, комфорт і затишок.

Англійський стиль дизайну фасаду будинку.

Він з'явився недавно (якщо порівнювати з тим, коли почали оформляти фасад будинку в стилі Модерн). Англійський стиль став відразу дуже популярним, завдяки таким характеристикам як вишуканість і практичність. Звичайний Англійський будинок включає в себе 2 поверхи з червоної цегли. До нього також може прилягати невеликий садок. Такий будинок покритий черепичним дахом з крутими схилами і високими вікнами, розташованими симетрично. Зовнішнє оздоблення будинку відрізняється простотою і консерватизмом. Тим не менш, це в той же час міцне, водовідпірна і морозостійка споруда. Архітектурний проект в Англійському стилі передбачає зміни температур в холодні пори року. Щоб прикрасити ці будинки зазвичай використовують численні декоративні елементи з штучного каменю (ціна їх зовсім невелика, тому будинок можна облаштувати саме так, як вам захочеться). В їх числі є карнизи, стільниці, широкі лиштви, каменем можуть бути оформлені навіть деякі елементи стін.

Канадський стиль архітектури будинку

Цей стиль дуже схожий на Скандинавський стиль фасаду будинку, а також на деякі європейські стилі деякими рисами він нагадує навіть фасади будинків в стилі фахверк) так як він дуже добре проявляє себе в умовах суворого, жорсткого клімату.

Особливості:

- такий будинок по архітектурі є маленьким, не більше 2 поверхів. Обробка (як внутрішня, так і зовнішня) включає тільки натуральні матеріали. Може використовуватися і штучний матеріал, наприклад, сайдинг, який практично ідентично імітує дерево або камінь;

- дах такого будинку представлений каскадом з натуральної черепиці. Досить часто в процесі будівництва використовуються дуже великі вікна (в тому числі і мансардні), що дозволяють природного світла надходити в будинок без будь-яких перешкод;

Даний архітектурний стиль використовується не тільки при будівництві і оформленні приватних малоповерхових, але і багатоквартирних будинків. Він може бути охарактеризований наступними рисами:

- у ньому відсутня симетрія.

- переважають криволінійні форми з вікон і дверей.

- різноманітне поєднання кольорів.

- округлість фасадів та використання підроблених металевих решіток та глазурованої керамічної плитки. - при зовнішньому оформленні таких будинків часто використовують тераси, сходи, балкон.

Фасад будинку в стилі Шале

Будинки оздоблені в стилі Шале частіше входять в число елітних, тоді як за кордоном вони є типовими представниками села. В процесі будівництва таких будинків найчастіше використовується деревина, яка може бути представлена колодами, брусками, а часом навіть дошками з поліуретану. Це дозволяє продовжити термін експлуатації будинку до 20 років.

Ці будинки при установці в кліматичних умовах середньої, центральної смуги, вимагають обов'язкового тепла і гідроізоляції. Будинки в стилі Шале та Фахверк будівельна бригада будує із звичайних, традиційних для місцевого клімату, матеріалів, а зовнішня обробка проводиться вже для стилізації будинку під Шале або Фахверк.

Будинок в стилі Шале повинен складатися як мінімум з 2 поверхів. Він повинен бути оформлений каменем (можна натуральним, але частіше використовується штучний матеріал). А другий поверх - деревом. Останній повинен бути обладнаний великим балконом, розташованим як мінімум по 2 стін будинку.

Стиль Фахверк припускає або обштукатурювання будинку зовні, або облицювання дошками. Стіни повинні бути пофарбовані в білий колір, а пізніше на них набиваються (або прикручуються) дерев'яні бруски і дощечки. Таким чином, будинок виходить стильний, красивий і одночасно теплий. Якщо шале будується вище, наприклад, 3 або 4 поверховий, балкон по периметру будинку повинен бути на кожному з них, починаючи з другого.

Як виглядає фасад будинку в стилі Хай-тек?

Це найбільш популярний стиль, епоха високих технологій. У ньому немає такої пишноти, як в стилі бароко, хай-тек відрізняється поєднанням досить простих форм і ліній. Обробка проводиться з використанням сучасних, доступних всім матеріалів пластик, скло, метал (трубчасті структури). Це свого роду фасад будинку в стилі Мінімалізм з використанням деяких елементів інших стилів. Стиль хай-тек оформляється простими і одночасно функціональними матеріалами. Використовуються статуї з брухту металу, зібрані своїми руками. На ділянці різноманітні клумби, які є ефектними, і простими. Щоб створити фасад будинку в стилі Хай-тек потрібно використовувати всі матеріали з застосуванням новітніх технологій. Дуже часто фасад будинку в стилі Хай-тек, так само як і Середземноморський стиль фасаду будинку дуже відрізняються від будинків поруч.

Тому необхідно приймати деякі заходи:

- використовуйте масивний паркан, який закриє будинок від інших;

- при виборі яскравих кольорів треба звертати увагу на їх сполучуваність між собою;

- щоб зробити фасад будинку в стилі хай-тек, потрібно вибирати ще оригінальні товари для оформлення прибудинкової території;

- цей стиль дуже широко використовується в теплих країнах. Особливо це стосується скляних будинків павільйонного типу. У них абсолютно неможливо визначити те, що фасадні стіни виконані з скла. Досить часто, на перший погляд, здається, що їх немає зовсім;

Реконструкція та перепланування

Якщо говорити про реконструкцію даху то найчастіше люди звертаються для реанімації будинку, щоб він став сучаснішим та можна було зробити в ньому інше перепланування перестінків. Часто це будинки радянських часів. В галереї архітектурних проектів є варіанти реконструкції та перепланування.

Це може бути підняття на 1,5 поверха, а часто на 2 поверхи. Проте в будь-якому випадку тут повинен працювати архітектор, щоб оцінити силу фундаменту та несущих стін. Переважно другий поверх проектується з легких будівельних матеріалів. Також зробивши реконструкцію та перепланування можна зробити сучасний дизайн фасаду будинку.

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent!!