Стилі ландшафтного дизайну. Різновид ландшафтного проектування та різниця між стилями в ландшафті.

05.05.2014. - Уляна Івасів - ландшафтний дизайнер

Класичний (регулярний) стиль в ландшафтному проектуванні.

Регулярний стиль ландшафту передбачає правильні форми, планування з чіткою симетрією, регулярність ландшафтних композицій, дерева та кущі із сформованою кроною. Вимагає великої території. Основою цього стилю є впорядкованість та раціональність. Велику роль у створенні парку чи саду в класичному стилі відіграють ландшафтні аксесуари. Для нього характерні монументи, статуї, які можуть бути центром копозиції, арки, класичні колони, ковані перголи та лави, контейнери з рослинами, високі стіни, живоплоти.

Англійський (пейзажний) стиль в ландшафті.

Його основим правилом є природність. Але і в ту ж мить він має відмінності від природніх ландшафтів і проявляються вони в доглянутості і відстутності зарослих водойм, боліт, засохлих дерев і т.д. Найбільш поширеним прийомом при декоруванні будинку та огорож є оформлення їх виноградом. Композиційним центром в такому саду є газон, навколо нього розташовуються інші композиції - дерева, чагарники, клумби та інші елементи.

Сад в стилі Модерн.

Йому властиві строгі форми, чорно-біла гамма, дрібні деталі, відчуття простору. Тут не робиться акцент на рослинність. Сад формується відштовхуючись від будинку, від нього по спіралі розходиться весь сад. Найкраще він буде виглядати на невеликій території так як він передбачає велику кількість підпірних стінок, ковані решітки, огорожі. Він межує із стилем Хай-тек, але має відмінності.

Стиль ландшафтного дизайну Кантрі(сільський).

Він має ряд специфічних особливостей, серед яких найбільш виділеною є відсутність газону. Оформлення виконується тільки із натуральних матеріалів, в більшості це дерево. При оформленні саду можна не переживати, що щось зроблено неохайно тут це доречно, криві огорожі і т.д. Яскраві кольори клумб, багато плетеної з лози огорожі, аксесуари - криниця, віз і т.д.

Японський стиль.

Традиційні японські сади призначені для поєнання людини з природою. Тому тут не поширені чіткі геометричні форми, штучний камінь, тобто все акцентоване на природність. Він ідеально підходить для маленької території так як в ньому передбачені мініатюрні елементи. Є чотири основні елементи в японському саду: природний камінь, вода, рослинність, мініатюрні елементи, які передають прихований зміст.

Китайський стиль ландшафту.

Як і у японському стилі йому властивий глибокий духовний сенс. Невід'ємною частиною саду є вода. Не застосовується газон, як відкритий елемент, повна відсутність газонних майданчиків. Трава тільки доповнює більші рослинні форми. Відмінністю від японського стилю є його розмір, тут не обійтись без великої території. Адже повинні бути гори, низини, водойми. Рослини посаджені так щоб мали смислове, філософське значення.

Мавританський стиль.

Йому властиві правильні форми та лінії, але це не такі лінії як в класичному стилі, а повторення східних орнаментів. Центром саду є водойма. Саме від нього відходять чотири доріжки, тобто територію ділять на чотири рівні зони. Для мавританського стилю характерні запашні, квіткові сади з великою різноманітністю кольорів. Джурчання фонтану, спів птахів, комфортні лави все це спонукає до неквапливого відпочинку.

Стиль Хай-тек.

Сама назва говорить за себе, тобто щось нове, незвичайної форми. Стиль хай-тек просякнутий сучасними матеріалами. Сад завжди виглядає ультрамодно ніби це сад майбутнього, рослини тільки незвичайних форм з особливими акцентами. Основними матеріалами є: скло, бетон, пластик, полірована та хромована сталь. Водойми в такому саду нестандартних форм.

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent!!